Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

                                               

       
16 stycznia 2019 r. we Wrocławiu Kamila Michalik i Paulina Węglowska, uczennice klasy 3 BS I stopnia reprezentowały CKZiU w wojewódzkim etapie XXIV edycji Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik, którego temat przewodni to Rzemiosło – nasza przyszłość.

Punktualnie o godzinie 5.30 dziewczęta stawiły się na dworcu PKP w Legnicy, skąd razem z opiekunem pojechały do Wrocławia. Tam w Cukierni „Carolin & Simon” zmierzyły się z zadaniami testowymi obejmującymi wiadomości z zakresu technologii, techniki oraz wyposażenia branży cukierniczej. Po napisaniu testu uczestnicy rozpoczęli część praktyczną turnieju podczas której złożyli i udekorowali tort w temacie przewodnim, udekorowali mazurka oraz wykonali 3 figurki z marcepanu.

Zgodnie z planem o godzinie 15.00 uczestniczy zakończyli etap praktyczny turnieju, zaprezentowali wyroby, po czym cierpliwie czekali na werdykt komisji konkursowej.

Po zliczeniu punktacji komisja wyłoniła zwycięzcę, a przewodnicząca ogłosiła wyniki: Kamila Michalik reprezentująca naszą szkołę zdobyła 3 miejsce, ponadto warto podkreślić, że uzyskała najwyższą liczbę punktów z etapu praktycznego turnieju.

Organizatorami wojewódzkiego etapu turnieju był Dolnośląski Cech Piekarzy i Cukierników we Wrocławiu.